ESPÉ

Tento ročník se můžeme těšit na několik kapel. 🔥 Jednou z nich je kapela ESPÉ.
Jsou to mladí lidé, jejichž hlavním cílem je evangelizace mladým na Slovensku. Jejích touha a vize je přinést probuzení, sjednocení, motivaci a povzbuzení. Chtějí vidět otevřené nebe, rodiny, města i národy proměněné Boží láskou skrze autentické chvály a uctívání.
„Víme, že tento svět potřebuje slyšet silné poselství evangelia a chceme ho přinést způsobem, který zasahuje – atraktivním, kreativním a moderním.“ – ESPÉ.
espe

ON FIRE

V neposlední řadě se setkáme s kapelou ON FIRE. 🔥
Vznikla v roce 2017. Mimo koncertů na festivalech (Přístavní slavnost, Živá ulice, Festival UNITED) a v klubech předskakovala kapele Chinaski a postoupila do finále contestu kapel na pražský Majáles. Během roku 2021 kapela vydala singl Nejsi v tom sám, který uspěl v playlistech na streamovací platformě Spotify. Na podzim roku 2023 vydala singl Nejsme si cizí.
Ve svých textech kapela vypráví příběhy o životě, jaký je a jaký si přeje prožít. Neváhá zpívat o tom, čemu a komu věří. Kapela pravidelně spolupracuje s producenty jako jsou Jan Steinsdörfer nebo Lukáš Pavlík. Do rádiového vysílání ji zařadilo rádio DAB Praha, Rádio 7, Penny a Billa rádio.
“Přejeme si, aby naše písničky vyprávěly příběhy, které budou lidem mluvit z duše. Na koncertech se chceme s lidmi hlavně bavit, navzájem se povzbudit a společně si užívat dar hudby.” – kapela ON FIRE
onfire

Pepík Hurta

Jedna z dalších kapel, která tento ročník na našem festivalu vystoupí je kapela Josef Hurta a SYN. ❤️
Josef Hurta je písničkář, muzikant a zpívající farář, který pod „uměleckým“ jménem Pepík Hurta vystupoval s kytarou zejména v 90. letech na různých křesťanských festivalech. Jeho folková tvorba se vyznačuje humorným nadhledem a témata čerpá z farářské praxe.
V současnosti koncertuje pouze výjimečně a kytaru vyměnil za piano. Věnuje se jazzovým a swingovým úpravám klasických evangelických písní. Pepík je bývalým javornickým farářem. V současnosti působí jako farář na Valašsku v evangelickém sboru ve Stříteži nad Bečvou. Tady mimo jiné diriguje malý gospelový sbor. Je přes třicet let ženatý a s manželkou Danou mají dva hudebně nadané syny.
hurta

Azimuth

Pražská Indie-Popová skupina, která usiluje o to realisticky reflektovat křesťanský život, skrze hudbu a texty Benjamína Drápala a Vítka Mecnera (Late Mayday).
„Snažíme se představit upřímně a bez příkras duchovní život tak, jak ho žijeme.“ – kapela Azimuth
Věří, že autenticita a upřímnost je v dnešní době nepostradatelná pro relevanci. Chtějí, aby skrze jejich hudbu mohli posluchači nalézt Boha i ve chvílích, kdy ho nečekají, nebo ani nehledají. Na NG Festu se letos objeví poprvé.
Azimuth

Vystupovali u nás

2023

Timothy

Je slovenská worshipová kapela, ktorá je súčasťou služby Mládeže pre Krista na Slovensku. Timothy je pre nás viac ako “len” kapela. Sme priatelia a okrem Pána Boha nás spája aj hudba, ktorá je naším jazykom uctievania. Skrze našu službu v kapele túžime priniesť premenu a prebudenie ku každému, koho uši zachytia posolstvo našich piesní odkazujúce na Božie srdce!

NECHCEME TOTIŽ O NAŠOM BOHU IBA HOVORIŤ, ALE CHCEME HO AJ OSOBNE POZNAŤ!

335881828_202800622354911_926850694579643357_n

Team4D

Team4D – čtyřčlenná kapela z Brněnska, která se stylově pohybuje někde od rocku až po nu-metalové prvky. Hrají převážně autorskou tvorbu s evangelizačním zaměřením. To však občas vyústí do worshipu v rockovém podání. Nenechte si ujít tento energický zážitek, který se i přes tvrdší riffy nese v duchu oslavy a radosti. Přijďte zjistit více o Tom, kdo je centrem jejich života ve 4. dimenzi.

team4D-plakat

Dávid Jopčík

Volám sa Dávid Jopčík a pochádzam z Čadce. Hudbe sa venujem od detstva, od kedy som chodil na základnú umeleckú školu na klavír a spev. S mojimi dvomi bratmi sme hrávali častokrát v kostoloch a na rôznych menších podujatiach. Vždy som mal túžbu robiť hudbu a tvoriť vlastné piesne, ktoré sú mojím svedectvom o živote s Bohom.
Vydal som aj svoj debutový album „Nič nie je nemožné“. V súčasnosti hrám v kapele s mojimi bratmi a vydávam svoje piesne na Youtube, kde sa snažím svojou tvorbou dávať ľuďom nádej.
 

Spolu s kapelou hrávame prevažne pop a worship. 

Dávid Jopčík - Miesta_david.jopcik@gmail.com (1).00_02_31_12.Still012

Isaac Records

Isaac Records je seskupení čtyř mladých rapperů z různých koutů Slovenska. Jejich tvorba odráží především jejich osobní životy a prožitky, které díky jejich víře často vypovídají o Bohu. Vydali spolu 3 společné projekty a množství sólových. Hrají na různých křesťanských, festivalových, mládežnických akcích, táborech, evangelizacích. Dále jsou součástí misijně-prevenčních koncertů na školách a aktivně se zapojují do množství dalších aktivit, kterými se snaží sloužit a mluvit o Bohu.

ISAAC records

2022

Kapely, které u nás vystupovaly najdete zde

Kapely.pdf